Adwokaci od rozwodu między obywatelem Polski i (Brytanii)
Rozwód, obok śmierci bliskiej osoby i utraty długoletniej pracy, stanowi w życiu człowieka najbardziej traumatyczne przeżycie. Jednocześnie jest też furtką do nowego „rozdziału”, co dla jednych może być powodem do radości, zaś dla innych przyczyną wielu obaw i niepokoju. Najważniejsze jednak, aby sam rozwód przebiegał sprawnie i był dla obu stron jak najmniej uciążliwy i skomplikowany. Z tego powodu większość osób decyduje się w tych trudnych chwilach skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, który lepiej niż ktokolwiek inny będzie wiedział, jakie kroki należy podjąć, aby jak odpowiednio zabezpieczyć interesy swojego klienta. Jakiego adwokata wybrać? Czy na wybór ten powinien mieć wpływ fakt, że małżonkowie posiadają różne obywatelstwa?
Specjalizacja ma znaczenie
Jeżeli decydujemy się na skorzystanie z pomocy adwokata, warto, abyśmy wybrali takiego, który specjalizuje się w sprawach rodzinnych. Dlaczego? Ponieważ możemy mieć wtedy pewność, że posiada on nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne doświadczenie, które zdobywa każdego dnia. Sprawy z zakresu prawa rodzinnego, a zwłaszcza te dotyczące rozwodów, podlegają szeregowi regulacji prawnych, zarówno takich o charakterze materialnym, jak i procesowym. Jeżeli nie orientujemy się w tych przepisach, to postępowanie rozwodowe może być dla nas naprawdę trudnym wyzwaniem.
Czy obywatel Wielkiej Brytanii może skorzystać z pomocy prawnej w Polsce?
Oczywiście. Warto w tym miejscu podkreślić, że pomoc prawna na terytorium Polski nie jest w żaden sposób uzależniona od posiadanego obywatelstwa, nawet jeżeli sprawa ma charakter transgraniczny. Istnieje wiele kancelarii, które specjalizują się w tego typu postępowaniach, a ich oferta nierzadko jest skierowana właśnie w szczególności do obcokrajowców potrzebujących pomocy. Warto skorzystać z takiego wsparcia zwłaszcza w przypadku, kiedy na co dzień mieszkamy w Wielkiej Brytanii, natomiast sprawa rozwodowa rozpatrywana jest przez sąd Rzeczpospolitej Polskiej, i to właśnie tutaj konieczne jest załatwianie szeregu niezbędnych formalności. W takiej sytuacji pomoc adwokata znajdującego się „na miejscu” może okazać się często niezbędna.
Co warto wziąć pod uwagę, wybierając kancelarię? Poza wspomnianą już wyżej specjalizacją oraz posiadanym doświadczeniem, dobrze jest zwrócić uwagę na sposób komunikacji adwokatów ze swoimi klientami. W przypadku, kiedy stale przebywamy za granicą, forma porozumiewania się z naszym obrońcą powinna mieć dla nas kluczowe znaczenie. Najlepiej, aby kancelaria na co dzień posługiwała się nowoczesnymi technologiami mobilnymi, nie ograniczając się jedynie do możliwości odbywania z klientem rozmów telefonicznych i osobistych spotkań. Stanowi to nie tylko spore udogodnienie, ale również pozwala zaoszczędzić obu stronom wiele czasu oraz pieniędzy. Korzystanie z najnowszych rozwiązań dobrze świadczy również o samej kancelarii, która wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta, a jednocześnie wciąż się rozwija i nie boi nowych wyzwań.