Polscy adwokaci prawa rodzinnego
Rodzina stanowi w życiu człowieka nieocenioną wartość. Jest źródłem radości, wsparcia,poczucia bezpieczeństwa i wielu innych pozytywnych emocji. Pomaga przetrwać najgorsze chwile i sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Zdarza się jednak, że stosunki rodzinne ulegają pogorszeniu i stają się przyczyną sporych problemów, również tych o prawnym charakterze. Prawo rodzinne, na które składają się regulacje normujące wspomniane stosunki, stanowi jedną z bardziej rozbudowanych gałęzi całego polskiego systemu prawnego. Z tego powodu zdarza się, że sami zainteresowani czują się zagubieni i niezdolni do samodzielnej walki o swoje prawa. Wtedy z pomocą przychodzą wykwalifikowani prawnicy, którzy doskonale orientują się w meandrach prawa rodzinnego. Kiedy warto skorzystać z ich wsparcia?
Sprawy z zakresu prawa rodzinnego
Kancelarie prawne specjalizujące się w prawie rodzinnym oferują kompleksową pomoc w każdej sprawie, która podlega regulacjom właśnie tej gałęzi systemu prawnego. Wśród kwestii, z którymi klienci najczęściej zgłaszają się do adwokatów, wymienić należy przede wszystkim te dotyczące:
- alimentów na dziecko lub na byłego małżonka;
- małżeńskiej rozdzielności majątkowej;
- podziału małżeńskiego majątku dorobkowego;
- uprowadzenia dziecka (również do innego kraju);
- rozwodu;
- władzy rodzicielskiej.
Kto może skorzystać z pomocy?
Każdy, kto ma problem natury prawnej! Warto w tym miejscu podkreślić, że do polskiej kancelarii prawnej może udać się każda osoba potrzebująca wsparcia profesjonalisty, bez względy na to, z jakiego kraju pochodzi i jakie obywatelstwo posiada. Obcokrajowcy nierzadko unikają wizyt u polskich adwokatów, ponieważ obawiają się, że nie otrzymają stosownej pomocy właśnie ze względu na swoje pochodzenie. Jest to błędne przekonanie, które może sprawić, że nierozwiązane problemy będą narastać. Sprawy z zakresu prawa rodzinnego cechują się wysokim stopniem skomplikowania głównie dlatego, że w praktyce odnoszą się do nich nie tylko przepisy tej gałęzi prawa. Aby właściwie poprowadzić tego rodzaju sprawę konieczna jest również znajomość prawa cywilnego oraz regulacji o charakterze proceduralnym. Takiej wiedzy z reguły nie posiadają osoby bez wykształcenia prawniczego oraz te pochodzące z innego kraju. Dlatego tak ważne jest, aby z poszukiwaniem fachowego wsparcia nie zwlekać.
Czym charakteryzuje się dobra kancelaria?
Wybór kancelarii, która zajmie się naszym problemem, z całą pewnością nie jest bez znaczenia. Warto więc dobrze się nad nim zastanowić. Cechy, które wyróżniają dobrego adwokata to przede wszystkim odpowiedni poziom wiedzy i umiejętności, a także bogate doświadczenie. Nie bez znaczenia jest też podejście do klienta. Prawnik z jednej strony powinien cechować się empatią i umiejętnością słuchania, z drugiej zaś prowadząc sprawę musi wykazać się profesjonalizmem i obiektywnym podejściem. Nie jest tajemnicą, że stosunki rodzinne to źródło nieustannych emocji.
Jednak nie powinny one wpływać na podejmowane w postępowaniu działania. O ile uwikłany w te stosunki klient ma prawo do chwil gniewu, rozpaczy czy złości, o tyle takie emocje nie mogą towarzyszyć pracy fachowca.